میز نقد تبلیغات // نقد تبلیغات بیمه دات کام // سادگی موثر است

بیمه دات کام به عنوان یکی از بازیگران اصلی در صنعت بیمه که به عنوان کارگزاری آنلاین فعالیت می کند و امکان مقایسه شرکتهای بیمه را در بیمه های مختلف به مخاطب می دهد، بعد از تغییر در هویت بصری خودش با این آگهی محیطی به سراغ ارتباط با مخاطب رفته است. اولین اگهی از تبلیغات این برند با شکل و شمایل جدید.

حتما شما هم تبلیغات این برند را دیده اید. یک کیبورد با دکمه های بنفش و تاکید بر نام و دامین برند. در گام اول ببینیم آگهی می خواهد چه چیز به مخاطب خودش بگوید. این طور که از آگهی بر می آید حک کردن دامین کوتاه و ساده این شرکت و امکان خرید و تاکید بر کوتاه بودن فرایند خرید از بیمه دات کام مهمترین پیامی است که در این آگهی قرار است به مخاطب منتقل شود. هر چند در فاز دوم اکران همین آگهی پیام دیگری، یعنی حمایت این برند از تیم استقلال و پرسولیس به طرح اضافه شد که همین حمایت نشان از قدرت و پشتوانه این برند دارد.

به اعتقاد من بیمه دات کام با این آگهی جای درست ایستاده و خود را یک شرکت بیمه پوزیشن نکرده است. حرفی که رقبایش مدتهاست در تبلیغاتشان می زنند و می گویند شرکت بیمه نیستند (و علت ان بر می گردد به وعده های اشتباهی که مخاطب داده اند و این گونه خود را جا انداخته اند که گویی شرکت بیمه هستند. مهم تر اینکه اصطلاح موتور جستجو یک انتخاب هوشمند از بیمه دات کام است که کارکرد این برند را به خوبی برای مخاطب روشن می کند و می تواند به عنوان یک سرمایه مهم برای این برند در نظر گرفه شود.

ایده بصری استفاده از یک کیبورد سفارشی سازی شده با نام دامین این برند است. یک ایده بصری محترم با اجرای خوب که البته چندان ظرفیتی در خاطر مخاطب ماندن ندارد. در واقع وجه بصری کار چندان برنده و تیز نیست و تا زمانی که در معرض دید است دیده می شود و با اتمام اکران سریع از ذهن پاک می شود. با این حال همین ایده در مرحله اجرا با وسواس و جزییات خوبی به مرحله تصویرسازی رسیده و از این حیث قابل احترام است اما اینکه طراح در ترکیب بندی نهایی وزن کمی به “موتور جستجو” اختصاص داده است می تواند نکته ای باشد که در این آگهی مغفول واقع شده.

کپی رایتینگ کار منطبق بر ظرفیت رسانه است و کپی رایتر دقیقا دست گذاشته روی مفهومی که هم کارکرد این شرکت است و هم برای مخاطب مهم است. میانبر و سریع بود. در مورد اجرای کار این نکته را هم باید اضافه کنم که اجرای ساده کار بر ساده بودن خود بیمه دات کام هم تاکید دارد. در واقع یک پیام فرامتنی که به ذهن مخاطب می نشیند.

در کل این آگهی بیمه دات کام جز آگهی های محترم این روزهای تبلیغات ایران است. با نقاط قوت و ضعفی که درباره آن بحث شد. برای دوستانمان در بیمه دات کام آرزوی موفقیت دارم.

مجتبی محمدیان

مدیر کافه بازاریابی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *