همیشه استاد // میراث دکتر احمد روستا

خبر برای جامعه بازاریابی کوتاه و ناراحت‌کننده بود: دکتر روستا از میان ما رفتند. در این میان که همه شاگردان، علاقه‌مندان و یا همکاران از اخلاق نیک و ویژگی‌های شخصیتی ایشان در شبکه‌های اجتماعی سخن می‌گویند، در این نوشته علاقه‌مندیم به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیت حرفه‌ای و علمی ایشان بپردازیم: چرا دکتر روستا، مورد اقبال جامعه حرفه‌ای و علمی به صورت توامان بودند؟

به نظر می‌رسد ویژگی‌ای که دکتر روستا و برخی از دیگر همکاران ایشان را با بسیاری از هم‌عصران متمایز می‌کند توانایی بسیار بالای ایشان در برقراری ارتباط موثر با جامعه علمی و جامعه حرفه‌ای و بازار به صورت هم‌زمان است. این توانایی از مهم‌ترین توانایی‌های دکتر روستا بود و به نظر باید بیشتر از دیگر از جنبه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر احمد روستا به واقع سردمدار جامعه “علم و عمل” بودند. ایشان توانایی بسیار بالایی در گفتگوی همدلانه با اهالی بازار و کسب‌وکارها داشتند . می‌دانستند با اهالی بازار و کسب‌وکارها چگونه باید سخن بگویند و تلاش می کردند مفاهیم درست و علمی را به صورت عامیانه برای اهالی بازار و کسب‌وکارها بیان کنند.

این ویژگی، از مهم‌ترین ویژگی‌های دکتر روستا بود. مهارتی که یادگیری‌اش واقعا سخت است و به تلاش زیادی احتیاج دارد. دکتر روستا مورد احترام هر همه بودند. تلاش می‌کردند مفاهیم پیچیده علمی را به سادگی بیان کنند تا از رهگذر همایش‌ها و کنفرانس‌ها، اهالی کسب‌وکار توشه‌ای از دانش این مرد بردارند.

میراث دکتر روستا، علاوه بر رفتار و منش عالی و مردمی، این توانایی مهم است و الحق ایشان در این مهارت استاد بودند.

یادشان گرامی.


One thought on “همیشه استاد // میراث دکتر احمد روستا”

  1. سلام و سپاس از شما برای نگارش این نوشته. من با دکتر روستا را از سال ۱۳۹۷ و در یک همایش آشنا شدم. یک انسان بزرگ و با اخلاق و بسیار متخصص در حوزه کاری خودشون بودند، خیلی از جوانها حمایت می کردند. واقعا دوست داشتنی و شریف بودند. هرگز ایشان را فراموش نمی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *