یادداشت اختصاصی مجتبی محمدیان، به بهانه انتخاب “پژمان فخاریان” به عنوان داور جشنواره تبلیغات نیویورک

دوست، رفیق و یه تبلیغاتچی کاربلد.

در میان دوستانم در صنعت تبلیغات، خوب که می گردم، قدیمی تر از “پژمان فخاریان” یکی دو نفری بیشتر نیستند. پژمان از قدیمی ترین دوستان من در تبلیغات است. جدای از کارهایی که با هم کرده ایم، بیشتر اوقات که همدیگر را می بینیم و نمی بینیم با هم حرف می زنیم. حرف از همه چیز. از فلسفه تا تبلیغات. از تبلیغات تا تاریخ و … . پژمان یه تبلیغاتچی “چند بعدی” با نگاه متفاوت به همه موضوعات است. یه “بندباز” حرفه ای که به خوبی بر مرز هنر و تبلیغ گام بر می دارد. کارهای اخیرش را، هم می شود جز آثار تبلیغاتی خوب دسته بندی کرد و هم یه اثر هنری ویژه است. از همین نگاه متفاوت، تبلیغات درخشانی مثل “اوه” بیرون می آید. تبلیغاتی در ظاهر “بسیار ساده” اما به شدت سخت و پیچیده. حالا هم خوشا به حال “جشنواره‌ی جهانی نیویورک” که یه تبلیغاتچی “چند بعدی” را وارد هیات ژوری کرده است. پژمان رفیق عزیز انتخابت به همه ما چسبید.


2 thoughts on “یادداشت اختصاصی مجتبی محمدیان، به بهانه انتخاب “پژمان فخاریان” به عنوان داور جشنواره تبلیغات نیویورک”

 1. سلام
  ببخشید اینجا کامنت میدم
  راستش یه نظر و نقدی داشتم اونم اینه که چه در حوزه نقد و امتیازدهی به تبلبغات و چه در سایر متنهای سایت فقط همش اسم سه چهار تا آژانس تبلیغاتی به چشم میخوره و انگار بقیه آژانسها رو نادیده میگیرید
  راستش من از هر آدمی که پرسیدم یه سری از تبلیغات توی ذهنشون مونده و تاثیر گذشته روی اونا ولی توی سایت شما خبری از اون آژانسایی که آثارشون با مردم ارتباط موفق برقرار میکنه نیست!! مگه هدف نهایی مخاطب عام نیست؟
  من تا حالا یه ایرانی را ندیدم که مثلا اون تیزر تبلیغاتی معروف «هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم» رو یادش نباشه و دوستش نداشته باشه اونم تازه بعد این همه سال!! ولی کدوم آژانس اون رو ساخته؟ همون آژانس الان آثارش کدومن؟ ایران نوین و بادکوبه و … فقط اسمشون معروفه ولی کدوم اثرشون روی مخاطب گسترده تاثیر داشته؟ قصد جسارت نداشتم ولی اگه بدون توجه به شهرت اسم آژانس و روابط درون صنفی در مورد تبلیغات بر اساس شلیستگی شون مطلب بذارین به نظرم بهتره

  1. سلام. درود بر شما. همواره از همه اژآنس ها خواستیم که اثار خود را برای ارزیابی برای ما بفرستند. اینکه دوستان دیگر نمی فرستند واقعا گناهش گردن ما نیست. بخشی را ما خودمان انتخاب می کنیم (که به هیچ عنوان نگاه به شرکتش نداریم و چه بسا ۷۰ درصدش را هم نمی دانیم برای کدام شرکت است) بخشی را هم شرکتها برای ما می فرستند.
   بهترین راه این است که حتی همراهان (و نه صاحبان آژانس ها) کارهای جذابی که ارزش ارزیابی را دارد برای ما بفرستند.
   با این حال ما هم سعی میک نیم تنوع را بیشتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *